REQUIEM RECORDS


To wydawnictwo mające na celu promocję muzyki elektronicznej, ambientalnej 
i postindustrialnej. 

Od teraz skupiamy się na dokumentowaniu nagrań polskich zespołów działających na przełomie lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Grup dziś zapomnianych, których muzyka nadal ma ogromny potencjał. Ta muzyka jest ponadczasowa 
i warto byś się o tym przekonał...KONTAKT


ZAMÓWIENIA

 
 

REEDYCJE REQUIEM PRODUCTIONS RECORDS 1994–1999

KOŃCA TANIEC | Święty spokój, beton i lód | RPR:06 |
reedycja taśmy wydanej w 1997 roku w nakładzie 80 egz.


Druga płyta i podobna zasada działania. Duży krok w kierunku Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej. Na przemian ciężkie i mozolne beaty, elektroniczne tła i bardzo charakterystyczne brzmienia.

cdr 50 min

01. perkusoarp
02. komunikacja
03. test psychologiczny
04. marino
05. okajb
06. progrok
07. okazja
08. stank 1
09. 2000
10. stank2
11. stank 3
12. filmlif (cały utwór)

WIĘCEJ 
http://requiem.serpent.pl/archiwum/konca_taniec.htm
http://www.djik.prv.pl
http://www.serferzychaosu.prv.pl
http://www.ktaniec.prv.pl

fragment koncertu w Katowicach 10.1.2003
audio+video 3:28 min 2,51 MB lowres

RECENZJE

to najciekawszy polski zespół z kręgu muzyki elektronicznej jaki udało mi się do tej pory usłyszeć. Nie mieszczą się w tradycji industrialnej, ani w obszarze techno, choć mają związki z obu nurtami. Bliżej stąd do różnej maści eksperymentatorów lokujących się na ich pograniczach. Zespół nie goni za nowinkami. Daleko mu do nadzwyczajnych odkryć. Wyraża się w sposób bardzo prosty, ascetyczny. A mimo tego wszystkiego jest w tej muzyce to niezwykłe, nieuchwytne "coś", co hipnotyzuje, maksymalnie wciąga i unosi ze sobą w tajemniczą przestrzeń, gdzie dźwięki maszyn są przedłużeniem psychicznych receptorów, trans ery techno przemawia jak w czasach archaicznych, zlewają się kosmos zewnętrzny i wewnętrzny. W tej sytuacji nawet pewna naiwność i czytelność niektórych inspiracji zamiast irytować dodają tej muzyce kolorów. Koncentrując się w brudnej, obskurnej stronie elektroniki, z konsekwencją, w której jest miejsce na zaskoczenie, KOŃCA TANIEC zabiera w podróż wymarzoną dla otwartych i wymagających odbiorców techno, industrialu, space rocka, krautrocka, psychodelii, postrocka i wszelkich dźwiękowych ekscentryzmów. Zresztą nie ma o czym gadać, trzeba to przeżyć.

Rafał Księżyk

© requiem records